среда, 6 октября 2010 г.

Покликання – бібліотекар!

За своїм призначенням бібліотеки є важливим чинником розвитку демократії, гармонізації суспільства, інтелектуального, духовного і естетичного збагачення кожної нації. Бібліотекарі розкривають користувачам реальну картину світу, сприяючи всебічному розвитку особистості, вихованню найкращих громадянських якостей і патріотизму.

У цьому році Державному закладу «Державна бібліотека України для юнацтва» виповнилося 35 років. Можливо саме з цієї причини Міністерства культури і туризму України доручило провести на її базі Всеукраїнський день бібліотек.В рамках святкування 29 вересня в стінах книгозбірні відбулась прес-конференція в якій взяли участь: голова Благодійного фонду «Обдаровані діти – майбутнє України» Влада Прокаєва, президент Української бібліотечної асоціації Ірина Шевченко, президент Асоціації книговидавців та книгорозповсюджувачів Олександр Афонін, голова правління Міжнародного благодійного фонду «Мистецька скарбниця» Тетяна Логуш, директори національних та державних бібліотек України, представники засобів масової інформації. На прес-конференції Благодійний фонд Влади Прокаєвої презентував Всеукраїнську акцію «1 000 000 думок про книгу», яка буде проводитися в рамках Всеукраїнського проекту «З книгою в серці». Метою акції є привернення громадської уваги до проблеми кризи читання серед молоді, популяризація книги та заохочення молоді до систематичного читання. Кожний учасник презентації висловив свої думки про роль книги в житті та самовдосконаленні (книга як кредо, книга як фактор розвитку та формування особистості). Проект передбачає низку спільних ініціатив, спрямованих на розкриття потенціалу книги як інструмента підвищення культурного та інтелектуального рівня нації, залучення юного покоління до світу читання та забезпечення дітей та молоді новітніми якісними українськими виданнями.

Голова правління Міжнародного благодійного фонду «Мистецька скарбниця» Тетяна Логуш з нагоди свята подарувала бібліотеці 130 книжок, визнаних кращими в рамках конкурсу «Коронація слова». Ця література допоможе юному читачеві не тільки розширити діапазон знань, а й збагатитись емоційно та інтелектуально, запалити в собі вогник творчості.

До Всеукраїнського дня бібліотек Президія Української бібліотечної асоціації визначила переможців конкурсів та номінантів на відзнаки УБА. Одним з переможців Всеукраїнського конкурсу літературних творів бібліотечних працівників стала Тетяна Якушко, заступник директора по роботі з електронними ресурсами нашої бібліотеки. Євгенія Кулик, завідувач відділу по роботі з електронними ресурсами отримала нагороду від програми „Бібліоміст” за перемогу в конкурсі „З ІТ на ТИ”.

Урочистості продовжилися літературно-музичним святом «Покликання-бібліотекар!». З нагоди професійного свята бібліотекарі мали нагоди прослухати щирі привітання від Президента України В. Януковича, Прем’єр-Міністра України М. Азарова, Голови Верховної Ради України В. Литвина, Міністра культури і туризму України А. Кулиняка. Керівники держави висловили щире захоплення українськими бібліотекарями, які роблять усе можливе для модернізації своїх бібліотек та вдосконалення власних професійних навичок. Родзинкою свята стало відеопривітання відомих людей: Мирослава Поповича, Наталії Сумської, Оксани Забужко, братів Капранових, Марії Матіос, Анжеліки Рудницької.


Учасників заходу також вітали: голова ЦК профспілок України Людмила Перелигіна, заступники Міністра культури і туризму Ольга Бенч і Вікторія Ліснича, директор програми «Бібліоміст» Матей Новак, заступник начальника відділу культури Голосіївської районної адміністрації Тетяна Вірменич та багато шанованих осіб.

У концертній програмі брали участь мистецькі колективи, що виконували кращі твори світових і українських композиторів: народний артист України Олександр Гурець і заслужена артистка України Ірина Семененко з Національної опери України, соліст Національного будинку органної музики Віталій Чикіров, молодіжний ансамбль камерної музики «Kiev Blend» та молоді обдарування з Київського державного вищого училища ім. Р. М. Глієра.

Свято з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек зібрало всіх прихильників бібліотеки, колег, читачів, партнерів та відбулось на славу!Любов Драпалюк,завідувач відділу зв’язків з громадськістю ДЗ „ДБУ для юнацтва”.

Комментариев нет: