четверг, 18 августа 2011 г.

ІІV Київська міжнародна книжкова виставка-ярмарок: ми ярмаркували, а ви?

Автор: Олександра Петрова.

В Українському домі протягом 16-18 серпня відбувається VII Київська міжнародна книжкова виставка-ярмарок, яка вкотре стала важливою подією для читачів, письменників та видавців. На двох поверхах виставки презентували свої досягнення близько ста двадцяти видавництв не лише України, а й Болгарії, Росії, Білорусі, Ірану тощо. Болгарія стала почесним гостем виставки. Книги, привезені на виставку, збираються подарувати київським бібліотекам.

За традицією, учасники та гості виставки мали можливість зустрітись із улюбленими письменниками, отримати автографи, взяти участь у чисельних семінарах, лекціях, майстер-класах та презентаціях. Так, 16 серпня виставку відвідав письменник-фантаст Сергій Лук’яненко.

В межах Виставки 17 серпня 2011 р. Українська бібліотечна асоціація презентувала наступні заходи: панельну презентацію «Електронні книги та електронні ресурси: права авторів, Користувачів та провайдерів» та майстер-клас «Безпечний та привітний веб-простір: гуманітарні аспекти роботи в Інтернеті». Під час першої презентації доповідач Вікторія Чьочь, к.т.н., патентний повірений (Асоціація «Інформатіо-Консорціум»), розглянула питання, пов’язані із використанням електронних книг, журналів, баз даних, інформаційно-пошукових систем, акцентуючи увагу на авторському праві. Чи актуальне авторське право в електронному просторі, де натискання лише однієї клавіші може створити десятки копій будь-якого матеріалу? Пані Вікторія проілюструвала свою розповідь прикладами неправомірного використання інформації, і надала поради щодо боротьби з сучасним інформаційним піратством.

Під час майстер-класу «Безпечний та привітний веб-простір: гуманітарні аспекти роботи в Інтернеті» Євгенія Кулик, завідувач відділу по роботі з електронними ресурсами (ДЗ "Державна бібліотека України для юнацтва") познайомила аудиторію з можливостями використання соціальних медіа у своїй діяльності, акцентувала увагу на етичних аспектах роботи з популярними 2.0 сервісами, надала рекомендації щодо ведення блогів. Слухачі теж поділилися своїм досвідом використання соціальних медіа, обговорили особливості розміщення фото, особистої інформації тощо. Також аудиторія познайомилася з віртуальним знавцем усіх тонкощів етикету – інфом Нетикеткою Безпечною, волонтером ДЗ "ДБУ для юнацтва" у проекті "Безпечний та привітний веб-простір" (за підтримки Програми "Бібліоміст", у партнерстві з Програмою "Онляндія - безпека дітей в Інтернеті").

18 серпня виставка проводить нагородження переможців конкурсу «Краща книга України» та конкурсу на краще представлення книги в засобах масової інформації.

Усі, хто цікавиться новою продукцією сучасних видавництв, любить читати та хоче познайомитись із сучасними авторами та літературою, ще можуть встигнути відвідати щорічну виставку-ярмарок та переглянути і за бажанням придбати художню та дитячу літературу, навчальну, довідкову, наукову, бізнес-продукцію, історичну та сувенірну книгу, поліграфічну продукцію та періодику тощо.

Комментариев нет: