четверг, 5 апреля 2012 г.

Буде в мене писанка

Майстер-клас "Як зробити писанку" від Зої Сташук  пройшов в Державній бібліотеці України для юнацтва напередодні Великодня. Ці зустрічи стали вже доброю традицією та справжнім святом для всіх бажаючих доторкнутися до таїнства  символів та  фарби, вогню та воску, яйця та потаємних бажань.

Зоя Сташук - член Національної спілки майстрів народного мистецтва України (1994), заслужений майстер народної творчості України (1999).

Сташук разом з О. Білоус реконструювала понад 2000 писанок з 17 губерній, 54 повітів, 154 сіл та населених пунктів. Протягом семи років приватна колекція експонувалася в різних містах України та за кордоном. На сьогодні колекція в постійній експозиції в музеї писанки в місті Коломия.

Колекції писанок майстрині знаходяться в Державних музеях міста Києва, Харкова, Донецька, Сум та численних приватних колекціях України, Німеччини, Швейцарії, Франції, США, Аргентини, Японії.

Зоя Сташук має звання "Відмінник освіти України", систематично проводить методичне об’єднання з писанкарства на базі Київського палацу дітей та юнацтва. Щорічно з 1997 р. проводить міський конкурс дитячої писанки "Писанкова веселка".

Зоя Сташук розробила методику викладання писанкарства у вищих та середніх учбових закладах, що має прикладне значення.

Ще про писанки та писанкарство від Зої Сташук

Комментариев нет: